7.0 Magie

7.0 Magie
7.1 Bude v AoC nějaká magie?

Ano určitě, magie je podstatnou částí ve světě Hyborie. Je tady plně funkční systém kouzel, který těsně vychází z Conanovské tradice a z originálních knih podle Roberta E. Howarda. Přesně tak, jako jsme udělali obrovské pokroky na poli bojovém v masivních online hrách, také jsme vzali ovládání s kouzli a sesílání kouzel úplně jinak než v kterékoliv hře v tomto žánru. Sesílání kouzel nebude požadovat pouze určitou schopnost nebo dovednost vaší postavy, ale je zde také velmi interaktivní systém, který bude chtít k ovládnutí lidské schopnosti.

7.2 Jak ve hře sesíláte kouzla?

V AoC představujeme něco, čemu říkáme “spellweaving“ (proplétání kouzel). Spellweaving je umění seřazení kouzel do série k vytvoření jednoho masivního kouzla, které bude produkovat zničující nebo jinak extrémní výsledky. Spellweaving je umění, které bude potřebovat určitou dovednost k dokonalému ovládnutí a je to velká taktická a strategická část hry, která vyžaduje plánování a přemýšlení, aby se mohla uskutečnit.

7.3 Co je to spellweaving?

Spellweaving je umění kombinovat vícero kouzel do jednoho velkého. Hráč začne se sesíláním spellweave, když aktivuje svou spellweave schopnost. Tohle ho uloží do stavu, který je podobný transu, ve kterém se nemůže pohybovat a jediná činnost, která je povolena, je přidávání komponent do pletence kouzel. Najednou do spellweave může hráč přidat tolik kouzel, kolik zvládne nebo kolik chce. Maximální množství kouzel, které mohou být povolány najednou, je závislé na hráčově úrovni. Deaktivováním schopnosti bude kouzlo sesláno a výsledky vyprodukovány.

7.4 Jsou nějaká nebezpečí související se spellweaving?

Ano, velká. Spellweaving je téměř balancující čin. Kolik síly můžete povolat, aniž byste si způsobili nějakou starověkou kletbu nebo jiné tajemné obtíže? Riziko závisí na tom, jak mocná je kombinace, kterou sesíláte, jak silná jsou kouzla a na jaké jsou úrovni. Budete dlouho pátrat po tom, co jste schopni unést, aby jste se vyhnuli riziku těchto nepříjemných efektů. Použití většího množství many, než které máte, může být také zničující.

 

7.5 Ale můžu míchat kouzla tak moc, jak chci?

Ano, ale jsou tu pokuty pokud spellweaving používáte příliš mnoho a příliš často. Další prvek k spellwevingu je magická zátěž postavy. Pokaždé, když sešlete směsici kouzel, tak způsobuje magickou zátěž – dluh takřka stejné váhy. Jestliže se pokusíte seslat více spellweave po sobě nebo váš pokus seslat kouzla tlačí na vaši limitní magickou zátěž, zvyšujete šanci přivodit si škodlivé účinky při další smršti kouzel. Tato zátěž přirozeně slábne, když kouzelník nekouzlí.

7.6 Co přesně je mana?

Mana je cena, kterou platíte za sesílání kouzel. Vaše množství many pracuje stejně jako vaše množství života, když sesíláte kouzla, toto množství se zmenšuje v závislosti na požadovaném množství jednotlivých kouzel. Vaše množství many roste po celý čas vývoje vaší postavy.

7.7 Bude magie vypadat stejně jako v jiných online hrách?

Je pravda, že se snažíme udělat vzhled a pocit z magie v AoC rozdílný, než jaký jste mohli vidět v jiných hrách. Tradiční, ohnivé koule házející hráči v kouzelnických kloboucích a různobarevných róbách nejsou součástí světa Hyborie.V Conanově věku je magie nebezpečná, skrytá a temná. Lidé, kteří se pletou do černé magie můžou upadnout do jejího pokušení a moci, takže magie bude využívat tebe, stejně jako ty ji.

 

7.8 Budou kouzelníci moct povolávat démony a jiné kreatury?

Ano, někteří z nich určitě budou. Budou dokonce povolání věnované této formě magie a kouzelníci můžou vytvořit speciální útvary nazvané povolávací kruhy. V těchto povolávacích kruzích můžou kouzelníci vyvolat speciální typy démonů a kreatur, které by jeden kouzelník sám nebyl schopen přivolat. Ale opět je to nebezpečné umění, jako celé kouzlení v Hyborii, takže to může vést ke katastrofálním následkům, při špatném provedení. Všechno závisí na vašich schopnostech a silách.

7.9 Bude se všechna magie točit kolem smrti a destrukce?

Vůbec ne. Najdete široké pole kouzel, která můžete vykonávat. Je tady kouzlení, které zahrnuje léčení lidí nebo jim dává nějaké výhody.

Comments are closed.

Designed by Oyun - For Green Hosting