Bůh Crom

Crom

Žebrat je strašně ponižující, ale co modlení?
Jeden bůh má dosti drsný názor, říká se mu Crom. Modlit se k někomu je nesmyslná věc, jen mu dokážete jak jste slabí a Crom má malou trpělivost pro slabé a sraby.

Crom je hlava  Cimmerských božstev, je divoký a nenávidí slabochy. Poslouchá pouze silné a mocné.
Domorodí obyvatelé vám doporučí nepoutat jeho pozornost a jestli někde uslišíte jeho jméno, je to ve formě přísahy nebo proklínání. Chrámů je po málo a věrných krutému bohu ještě míň. Crom je však netrestá, zná totiž jejich záměr. Zasvěcenci boha jsou vychytralí a proradní hadi. Okrádají neznalé a obětují lidský život jen tak pro zábavu.V očích Croma jsou to hrdinové.

I když se to tak nezdá, každý Cimmeřan je stoupencem Croma, ale není žádné ustanovené duchovenstvo nebo kněží, kteří by mu sloužili a přinášeli oběti. Je to spíše z respektu. Nikde v celé Hyborii neuvidíte jeho chrámy, až na jeden, nikde neuvidíte rituály ani oběti jemu zavěcené a každý jeho existenci popře.

Zvolíte si tedy svého boha Croma jako svého pána? Stanete se krvavou bestií a v očích Croma Hrdinou? Nebo radši zvolíte jiného, mírumilovného, sexu chtivého či neutrálního? Je to na vás od koho budete dostávat speciální bonusy a jaké.

Comments are closed.

Designed by Oyun - For Green Hosting